Menu
×

Értesítés

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

nyirbogdany falunap 2022 26

2022. augusztus 20-án került megrendezésre a Falunapi programsorozat. A délelőtti hőség ellenére a főzőcsapatok elfoglalták sátraikat és a 14 órai megnyitóra már több mint egy tucat üstben főttek a finom ételek.

A rendezvényt Lisovszki Tamás polgármester nyitotta meg és köszöntötte a meghívott vendégeket. A rendezvényen képviseltette magát több civil szervezet, az egyházak, intézmények, a Roma Nemzetiségi Önkormányzat. Nagy örömünkre szolgált, hogy a szomszédos teleülések polgármesterein kívül az ukrajnai testvértelepülés a Nagydobronyi Kistérség küldöttsége is megtisztelte településünket.


Jávorszky Beáta jegyző olvasta fel és tolmácsolta Nagy Ferenc polgármester szavait, aki nem tudott ellátogatni a Falunapra, de Hadar Bálint alpolgármester képviselte Őt. A köszöntők után a Református Énekkar produkciója következett, majd a roma hagyományőrzés jegyében a helyi Tűzrózsák tánccsoport szórakoztatta a nézőket. Rózsás Viki gyermekműsora nagy tetszést aratott a gyerekek soraiban, akiket egész nap várt a Kaleidoszkóp Egyesület sátra kézműves foglalkozásokra.
A délután ünnepi programmal folytatódott. Nyírbogdány Községért címek adományozása történt, melyet a Képviselő Testület döntése alapján néhai Fischer Gyuláné, valamint Dr. Szepesi Andrásné kapott az idei évben. Nyírbogdány Község Önkormányzata köszönetét fejezte ki Nagytiszteletű Angyalosy Zsoltné református lelkész asszonynak a 25 éve Nyírbogdányban folytatott hűséges szolgálatáért!
Sári András római katolikus plébános úr ezüstmiséje alkalmából és 9 éves nyírbogdányi szolgálatáért részesült elismerésben! A díjakat és az elismeréseket Dr. Fekete Erzsébet jegyző és Lisovszki Tamás polgármester adta át. 90. születésnapja alkalmából került köszöntésre Kulcsár Sándor nyírbogdányi lakos. A díszoklevél és az ajándékok átadása után, kedves meglepetésként köszöntötte Sanyi bácsit unokahúga, településünk szülötte Dzsupin Ibolya színésznő!
Augusztus 20-a alkalmából az új kenyér is az asztalra került, amelyet jelen lévő egyházak képviselői áldottak meg!
Az időjárás sajnos nem volt kegyes a résztvevőkhöz, hiszen a köszöntések ideje alatt már erős széllökések és eső zavarta meg a színpadon lévőket és a közönséget is. A kialakult helyzetben figyelembe véve az érintettek véleményét polgármester úr a rendezvény beszüntetéséről döntött! Sajnos a további programok megtartására nem kerülhetett sor! Köszönet mindenkinek, aki a rendezvény szervezésében, lebonyolításában közreműködött, és gratulálunk minden díjazottnak! A Virágos Nyírbogdány verseny eredményhirdetésére a későbbiekben kerül sor!

{gallery}2022/falunap2022{/gallery}

Választás 2024

NVI hirdetmeny 2024

Interaktív térképünk

nagyterkep 2020

MFP

Nyertes pályázatok

Családbarát munkahely lett Önkormányzatunk

 Csaladbarat hely logo

Tanúsítvány családbarát hely

 

NYIRBOGDANY 800

településvédelem

Nyírbogdány DALA

E-ügyintézés

e ugyintezes

booked.net

Kapcsolat

Nyírbogdány Község Önkormányzata
4511 Nyírbogdány, Kéki utca 2.
Tel.: +36 42 532 423
        +36 20 523 9410
onkormanyzatkukacnyirbogdany.hu
www.nyirbogdany.hu

facebook icon  youtube icon  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Weboldalunk sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k (sütik) alkalmazásába. Amennyiben nem egyezik bele, kérem zárja be az oldalt. Adatkezelési tájékoztató