Menu

Tájékoztatom Önöket, a koronavírus járvánnyal kapcsolatos intézkedésekről, és egyéb tevékenységekről, amelyek a héten történtek településünkön.
Önkormányzatunk folyamatosan tájékoztatja a lakosságot a kialakult helyzetről és azokról az intézkedésekről, amelyek betartása szükséges ahhoz, hogy a vírus terjedését lassítsuk.

A kormányrendelet alapján felmértük a településen élő 70. életévüket betöltött lakosok helyzetét a szükséges segítségek igénybe vétele céljából (bevásárlás, gyógyszer kiváltás, csekk befizetés, étkezés). A Nyírbogdányi Református Egyházközség Sion Idősek Szeretetotthona munkatársai és az Önkormányzat munkatársai eljuttatták minden érintetthez a kérelem nyomtatványt. A közel 300 kiküldött nyomtatványnak mindössze a fele érkezett vissza határidőre. A Református Egyház az általa korábban is gondozott személyek ellátását továbbra is végzi, azoknak, akik nem tartoznak ebbe a körbe az önkormányzat munkatársai végzik a bevásárlásokat a meghatározott rend szerint.

Szeretném felhívni a lakosság figyelmét és egyben kérni a segítségét, hogy amennyiben olyan személyről van tudomása, aki egyedül él, esetleg mozgásképtelen, településünkön nem élnek hozzátartozói és szüksége lehet az önkormányzat segítségére, jelezze azt a Polgármesteri Hivatal telefonos elérhetőségén vagy e-mailben. 

Az iskolai, óvodai étkezés a településen megoldott. Akik igényelték az étkezést az iskolában vehetik át azt hétfőtől péntekig. Tájékoztatás az iskolától kérhető ezzel kapcsolatban.

A képviselő testület döntése értelmében az idén is sor kerül Húsvéti utalvány kiosztására. A veszélyhelyzetre való tekintettel az utalványokat, az önkormányzat kiszállítja a lakosságnak, ezzel is segítve az itt élőket, és, hogy ne kelljen elhagyniuk otthonukat. Az előzetes tervekhez képest, egy héttel korábban tudjuk kiosztani az 5 000 Ft értékű utalványokat ezzel is támogatva a lakosságot.

Az utalványok osztása a mai napon és a holnapi napon történik kérem, hogy együttműködésükkel segítsék az önkormányzati dolgozók munkáját, hiszen az Önök érdekében, Önökért dolgoznak!

A 2020. március 28-án életbe lépő kormányrendelet, ami a kijárási korlátozással kapcsolatos meghatározza a következő 2 hétben követendő szabályokat. Igyekszünk folyamatosan tájékoztatni a lakosságot a településünkre vonatkozóan a konkrét szabályozásokról.

A mai napon településünkön hatóság által elrendelt karantén nincs!

Továbbra is kérem a lakosságot, hogy az elmúlt hetekhez hasonlóan fegyelmezetten tartsák be a hatóságok iránymutatását, és vigyázzunk magunkra és egymásra! Aki teheti ne hagyja el otthonát, a külföldről hazatérők pedig tartsák be az önkéntes karanténra vonatkozó felhívásokat!
Településünkön az intézmények, a lakosság, a civil szervezetek, egyházak, vállalkozások és az Önkormányzat együttműködve, egymást segítve dolgozik azon, hogy a lakosság könnyebben vészelje át a jelenlegi helyzetet!
Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

Nyírbogdány, 2020. március 27.

Lisovszki Tamás
polgármester

Kapcsolat

Nyírbogdány Község Önkormányzata
4511 Nyírbogdány, Kéki utca 2.
Tel.: +36 42 532 423
        +36 20 523 9410
onkormanyzatkukacnyirbogdany.hu
www.nyirbogdany.hu

facebook icon  youtube icon  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Weboldalunk sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k (sütik) alkalmazásába. Amennyiben nem egyezik bele, kérem zárja be az oldalt. Adatkezelési tájékoztató